Čo si o ministrovi myslí jedna zo sestier vo výpovedi

Autor: Monika Kavecká | 13.12.2015 o 19:08 | Karma článku: 14,51 | Prečítané:  14994x

Už dlho sledujem, pán minister, to krútenie sa veľhada vo Vašej osobe na poste ministra zdravotníctva. Pán minister, sestry a pôrodné asistentky už roky žiadajú o vypočutie, o nápravu marazmu, ktorý Vy vo svojom rezorte riadite.

Vy však verejne vyhlasujete, že v rezorte zdravotníctva je všetko v poriadku. Nečudujte sa, že sa postavili verejne a vyjadrujú výpoveďami svoj nesúhlas s financovaním zdravotníctva, s rozkrádaním v zdravotníctve, s narastajúcim nedostatkom zdravotníckych pracovníkov a so svojím nízkym finančným ohodnotením!

Pán minister, slovenské sestry a pôrodné asistentky, či už so stredoškolským alebo vysokoškolským vzdelaním, boli a sú veľmi žiadané v celej Európe, sú vzdelané, usilovné, ľudské, prispôsobivé. Určite však nikde na svete nie sú tak ponižované a urážané, ako my na Slovensku  a to rovno našim ministrom počínajúc a riaditeľmi nemocníc končiac.

Urážate a ponižujete predsedníčku sesterských odborov! Urážate a ponižujete prezidentku sesterskej komory! Urážate sestry a pôrodné asistentky! Sú to ženy, matky, v mnohých prípadoch živiteľky svojich rodín, odborníčk s dlhoročnými praktickými skúsenosťami, ktoré sa len tak na trhu kúpiť nedajú!

Pán minister, Vy si naozaj myslíte, že sestry a pôrodné asistentky by sa dali naozaj len tak zmanipulovať? Vy si naozaj myslíte, že všetko je v poriadku a niekto si len uspokojuje svoje ego na Váš úkor?

Nie je to tak, pán minister, všetci zdravotnícki pracovníci vedia, ako žijú, resp. čím ďalej, tým viac živoria z tých svojich 400 – 700 eurových výplat!

Vedia, že pred výplatou je pre ne aj suchý rohlík dobrý, len aby dieťa dostalo, čo potrebuje do školy, veď vychováva pre Vás ďalšieho daňového poplatníka! Vidia, čo sa deje v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach – vykazujú zdravotné poisťovne dostatok financií na poskytovanie zdravotnej starostlivosti? Lebo ak áno, prečo nie je na oblečenie zdravotníckych pracovníkov? Prečo nie je toaletný papier pre pacientov? Prečo ukladáme pacientov na lôžka s roztrhanou bielizňou? Prečo nedokážeme obliecť všetky postele na oddelení po prepustení pacientov? Prečo pacienti nedostanú príbor? Prečo ležia na starých potrhaných matracoch a vŕzgajúcich posteliach? Pán minister, hádam nechcete tvrdiť aj s Vašimi platenými pochlebovačmi na facebooku, že za toto môžu zdravotnícki pracovníci! Lebo tak to vyzerá podľa Vašej facebookovej stránky!

Pán minister, nikdy sme ani jedna netvrdili, že sme vynikajúce, neomylné alebo unikátne. Pacienti nás posudzujú rôznorodo. Majú svoj problém, bolesť, žiaľ a možno aj zlosť na celý svet, lebo prečo práve ja...

A o takých rôznorodých pacientov sa stará sestra, pôrodná asistentka aj iný zdravotnícky pracovník, ktorí prišli na dopoludňajšiu zmenu a tŕpnu – deti ostali samé, nezaspia do školy, naraňajkujú sa, pôjdu načas do školy, zamknú byt, nezabudnú desiatu, zastavili vodu, vypli svetlá?

A o takých rôznorodých pacientov sa stará sestra, pôrodná asistentka aj iný zdravotnícky pracovník, ktorí prišli na odpoludňajšiu zmenu a tŕpnu – netúlajú sa mi deti po škole, pripravia sa na druhý deň do školy, navečerajú sa, vypnú plyn, pôjdu spať načas?

A tak je to, pán minister, aj na nočnej zmene, tak je to aj počas veľkonočných sviatkov a tak to bude aj teraz na Vianoce. A napriek tomu všetci zdravotnícki pracovníci sa snažia chovať profesionálne, nedať na sebe poznať, že aj ja mám problém, vystupovať prívetivo, milo a usmievavo k svojim pacientom. Hádam je pravda, že nie každej sa to podarí rovnako.

Pán minister, čo keby sme spoločne porozmýšľali, ako z toho von, ako zlepšiť úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ako uspokojiť potreby pacientov, ale aj potreby zdravotníckych pracovníkov? Je čas, aby ste skončili s urážaním sestier a urýchlene začali riešiť vzniknutú krízu. Teraz ste na ťahu Vy, pán minister.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?