Otvorený list sestry z Galanty ministrovi zdravotníctva

Autor: Monika Kavecká | 8.10.2015 o 17:23 | Karma článku: 12,96 | Prečítané:  5225x

Vážený pán minister, chceli by sme sa Vám poďakovať za Vaše včerajšie reakcie a odpovede v relácii udalosti a komentáre odvysielané dňa 30.9.2015 na STV2.

Svojimi nepravdivými informáciami ste výrazne prispeli k rozhodnutiu váhajúcich sestier či sa zapojiť do deklarácií  pripravenosti  o ukončení  pracovného pomeru.  Informácie o zmene v odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov podľa Vášho návrhu zákona sú poburujúce.

Prečo? Uviedli ste, že niektoré sestry si polepšia o 200-300 EUR mesačne. Pýtame sa kde?! Patríme medzi sestry, ktoré nepracujú v štátnej nemocnici, takže podľa Vašich vyjadrení by sme mali aj my výrazne pocítiť navýšenie miezd. Ale matematika nepustí. Základná mzda našich sestier je 608 EUR. Ako rátame, tak rátame 694 - 608 = 86! Na druhej strane, ak sú sestry, ktoré si o Vami uvedenú sumu skutočne prilepšia, v súčasnosti majú základný plat 494 EUR a menej! Existujú zariadenia s takýmito mzdami?! Ak áno, vedeli ste o tom a nemali ste žiadnu snahu tento žalostný stav zmeniť?! Vaša prejavená snaha vycestovať medzi sestry do terénu je, pri všetkej úcte, už absolútne zbytočná. Mali ste priveľa času a priestoru k takémuto kroku, ale zrejme ste žiaľ pri Vašich povinnostiach nedovidel alebo nechcel vidieť ďalej, ako Vám umožňuje výhľad z Vašich okien na Kramáre, kde sú sestry maximálne spokojné.

Ale to k spravodlivému zákonu nestačí! Bolo priveľa priestoru na to, aby ste sa mohli presvedčiť, ako "zvláda" jedna sestra 18 a viac pacientov na lôžku, pričom 1/3 z nich je psychicky či fyzicky ťažko zvládnuteľných a o slušnej mzde sa jej len sníva. Prečo ste nedokázali odpovedať na opakovane položenú otázku, či je ministerstvo pripravené na hromadné výpovede zdravotníkov? Poďme rátať spolu. Na prstoch pravej ruky spočítajme dôvody, prečo výpoveď nepodať a na ľavej, prečo áno. Zrazu zistíme, že na ľavej ruke máme menej prstov, než by sme potrebovali.

Sestry však berú svoje povolanie ako poslanie, inak by bola situácia ešte žalostnejšia. Ale do kedy sa dá tolerovať zneužívanie tejto skutočnosti? Dokedy ešte chcete zavádzať verejnosť a klamať sestry v súvislosti so zmenami v odmeňovaní podľa Vášho návrhu zákona? 

Pán minister, pýtame sa Vás preto, ste pripravený na hromadné výpovede zdravotníkov?

Sestry z Galanty

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?