Otvorený list sestry z Prešova ministrovi zdravotníctva

Autor: Monika Kavecká | 1.10.2015 o 17:20 | (upravené 1.10.2015 o 17:30) Karma článku: 11,98 | Prečítané:  19368x

Vážený pán minister zdravotníctva, dňa 30.9.2015 o 22.00 som sledovala reláciu na STV 2 Správy a Komentáre. Ostala som v nemom úžase nakoľko som žena, matka a sestra z praxe.

Neustále je medializované, že populácia starne a pôrodnosť je nízka. Vy ste povedali, že v uznávaní materskej dovolenky vidíte problém!!

Vaša reakcia sa ma dotkla, lebo sama mám deti a počas materskej dovolenky som si urobila I. stupeň vysokoškolského vzdelania. Nehnevajte sa, ale Vaše slová sa dajú pochopiť aj tak, že táto spoločnosť si neváži ženy, ktoré sú matkami!

Na Vaše vyjadrenie, že ,,pôjdete medzi sestry”, nie je už neskoro?

Tvrdiť, že 20% nechávate na kolektívne vyjednávania, je podľa mňa alibistické a svedčí o tom, že neviete ako to prebieha. Položku ,,osobné” na výplate, ktorú ste spomínali, v našej nemocnici radoví zamestnanci nemajú už 5 rokov.

Stále nám vedenie nemocnice opakuje, že nie sú peniaze. Sestrám v rámci tzv. manažmentu ľudských zdrojov rušia služby z jedného dňa na druhý. Prípadne večer pred nástupom do služby nám pošlú SMS, aby sme nechodili do nočnej. Viete o takýchto situáciách? Ako by ste reagovali Vy? Celý deň máte všetko naplánované tak, že večer idete do práce. Ako by ste sa cítili? A čo v prípade, že Vám to urobia 2 krát v mesiaci.

Vytvárať atmosféru, že sestry sú ,,nenažraté”, je z Vašej strany neadekvátne. Nakoľko sme si museli doplniť vzdelanie - I.stupeň VŠ, II. stupeň, špecializácie - na vlastné náklady nielen v mojom prípade.Svojich pacientov sme nikdy neopustili. Napríklad učitelia – deti školopovinných rodičov museli byť doma v čase štrajku. Nikto sa nestaral, ako si to rodičia zariadia.

Pre sestry mám jeden odkaz: ,,Prebuďte sa! Nedovoľte zvíťaziť strachu!

Liekom na strach je odvaha!

Sklamaná sestra z Prešova

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?