Otvorený list sestry z Prešova ministrovi zdravotníctva

Autor: Monika Kavecká | 1.10.2015 o 17:20 | (upravené 1.10.2015 o 17:30) Karma článku: 11,98 | Prečítané:  19180x

Vážený pán minister zdravotníctva, dňa 30.9.2015 o 22.00 som sledovala reláciu na STV 2 Správy a Komentáre. Ostala som v nemom úžase nakoľko som žena, matka a sestra z praxe.

Neustále je medializované, že populácia starne a pôrodnosť je nízka. Vy ste povedali, že v uznávaní materskej dovolenky vidíte problém!!

Vaša reakcia sa ma dotkla, lebo sama mám deti a počas materskej dovolenky som si urobila I. stupeň vysokoškolského vzdelania. Nehnevajte sa, ale Vaše slová sa dajú pochopiť aj tak, že táto spoločnosť si neváži ženy, ktoré sú matkami!

Na Vaše vyjadrenie, že ,,pôjdete medzi sestry”, nie je už neskoro?

Tvrdiť, že 20% nechávate na kolektívne vyjednávania, je podľa mňa alibistické a svedčí o tom, že neviete ako to prebieha. Položku ,,osobné” na výplate, ktorú ste spomínali, v našej nemocnici radoví zamestnanci nemajú už 5 rokov.

Stále nám vedenie nemocnice opakuje, že nie sú peniaze. Sestrám v rámci tzv. manažmentu ľudských zdrojov rušia služby z jedného dňa na druhý. Prípadne večer pred nástupom do služby nám pošlú SMS, aby sme nechodili do nočnej. Viete o takýchto situáciách? Ako by ste reagovali Vy? Celý deň máte všetko naplánované tak, že večer idete do práce. Ako by ste sa cítili? A čo v prípade, že Vám to urobia 2 krát v mesiaci.

Vytvárať atmosféru, že sestry sú ,,nenažraté”, je z Vašej strany neadekvátne. Nakoľko sme si museli doplniť vzdelanie - I.stupeň VŠ, II. stupeň, špecializácie - na vlastné náklady nielen v mojom prípade.Svojich pacientov sme nikdy neopustili. Napríklad učitelia – deti školopovinných rodičov museli byť doma v čase štrajku. Nikto sa nestaral, ako si to rodičia zariadia.

Pre sestry mám jeden odkaz: ,,Prebuďte sa! Nedovoľte zvíťaziť strachu!

Liekom na strach je odvaha!

Sklamaná sestra z Prešova

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?